Witamy w naszym sklepie Zaloguj się lub Zarejestruj

Telefon: 61 85 30 725, 502 020 166

Artykuły do sztuk i sportów walki

Kategorie

Produkty z aprobatą

Producenci


  Recenzje

  Ostatnio dodane

  Rękawice bokserskie

  Sortuj:

  SKÓRZANE RĘKAWICE BOKSERSKIE MANTO ACE

  219,00 zł

  VENUM CONTENDER KIDS RĘKAWICE BOKSERSKIE

  159,00 zł

  Rękawice bokserskie to podstawowy sprzęt ochronny używany w wielu sportach i sztukach walki. Ochronną warstwę w rękawicach stanowi pianka o odpowiedniej gęstości amortyzująca siłę uderzenia.  Zapewnia ona nie tylko ochronę sparingpartnerowi (przed skutkami uderzeń), ale także osobie używającej rękawic bokserskich. Dobrze dopasowane rękawice (wraz z bandażami czy wkładkami żelowymi) pozwolą na bezpieczny i wygodny dla naszych dłoni i nadgarstków trening.
  Oferowane w sklepie Samuraj rękawice bokserskie różnią się między sobą kształtem (bardziej wypukłe, o grubszym wkładzie oraz bardziej płaskie – częściej wybierane przez trenujących muay thai, gdyż w tego typu rękawicy łatwiej o chwyty w zwarciu). 
  Rękawice cechuje także ich waga wyrażona w uncjach (1 OZ  to 28,35g). 
  Ogólna zasada dotycząca wagi rękawic używanych podczas sparingów jest taka, iż bezpieczniejsze jest stosowanie rękawic cięższych. W zależności od gęstości zastosowanej pianki wypełniającej rękawice, jej ilość może być różna w różnych modelach rękawic tej samej wagi, a co za tym idzie rękawice mogą różnić się dość znacznie wielkością. 
  Chociaż w poszczególnych sekcjach mogą występować różnice to zazwyczaj rękawice dobiera się następująco:
  - waga   6- 8 OZ – rękawice dziecięce,
  - waga   8-10 OZ – rękawice przeznaczone dla kobiet,
  - waga 10-12 OZ – rękawice dla mężczyzn o mniejszej wadze,
  - waga 14, 16 i więcej – dla mężczyzn o większej wadze.
  Kolejną cechą charakteryzującą rękawice jest materiał z którego zostały wykonane. Cecha ta przekłada się na komfort i okres użytkowania rękawic bokserskich. W naszej ofercie dostępne są rękawice wykonane ze skóry syntetycznej – modele podstawowe i bardziej zaawansowane, lub naturalnej (wytrzymalszy, „oddychający” i przyjemniejszy w dotyku materiał). Wysokiej jakości rękawice sparingowe wykonane z użyciem nowoczesnych materiałów syntetycznych mogą jednak charakteryzować się równie wysoką żywotnością i wytrzymałością jak rękawice wykonane ze skóry naturalnej. Przykładem takich rękawic mogą być droższe modele rękawic firmy Venum.
  Aby zwiększyć komfort i długość użytkowania rękawic zachęcamy do dbania o nie poprzez stosowanie bandaży (oprócz zabezpieczenia dłoni pochłoną pot), oraz regularne wietrzenie po treningach, korzystanie ze środków przeznaczonych do odświeżania rękawic - pochłaniaczy wilgoci, czy środków antybakteryjnych.
  Polityka prywatności i plików cookies dla serwisu SAMURAJ.net.pl ? [x] Zamknij
  Pokaż pełną wersję strony