Witamy w naszym sklepie Zaloguj się lub Zarejestruj

Telefon: 61 85 30 725, 502 020 166

Artykuły do sztuk i sportów walki

Kategorie

Produkty z aprobatą

Producenci


  Recenzje

  Ostatnio dodane

  Rękawice bokserskie

  Sortuj:

  RĘKAWICE BOKSERSKIE FUJIMAE BASIC

  110,00 zł

  RĘKAWICE BOKSERSKIE FUJIMAE RADICAL 3.0

  129,00 zł

  SKÓRZANE RĘKAWICE BOKSERSKIE MANTO CARBON

  219,00 zł

  VENUM CONTENDER KIDS RĘKAWICE BOKSERSKIE

  159,00 zł

  Rękawice bokserskie to podstawowy sprzęt ochronny używany w wielu sportach i sztukach walki. Ochronną warstwę w rękawicach stanowi pianka o odpowiedniej gęstości amortyzująca siłę uderzenia.  Zapewnia ona nie tylko ochronę sparingpartnerowi (przed skutkami uderzeń), ale także osobie używającej rękawic bokserskich. Dobrze dopasowane rękawice (wraz z bandażami czy wkładkami żelowymi) pozwolą na bezpieczny i wygodny dla naszych dłoni i nadgarstków trening.
  Oferowane w sklepie Samuraj rękawice bokserskie różnią się między sobą kształtem (bardziej wypukłe, o grubszym wkładzie oraz bardziej płaskie – częściej wybierane przez trenujących muay thai, gdyż w tego typu rękawicy łatwiej o chwyty w zwarciu). 
  Rękawice cechuje także ich waga wyrażona w uncjach (1 OZ  to 28,35g). 
  Ogólna zasada dotycząca wagi rękawic używanych podczas sparingów jest taka, iż bezpieczniejsze jest stosowanie rękawic cięższych. W zależności od gęstości zastosowanej pianki wypełniającej rękawice, jej ilość może być różna w różnych modelach rękawic tej samej wagi, a co za tym idzie rękawice mogą różnić się dość znacznie wielkością. 
  Chociaż w poszczególnych sekcjach mogą występować różnice to zazwyczaj rękawice dobiera się następująco:
  - waga   6- 8 OZ – rękawice dziecięce,
  - waga   8-10 OZ – rękawice przeznaczone dla kobiet,
  - waga 10-12 OZ – rękawice dla mężczyzn o mniejszej wadze,
  - waga 14, 16 i więcej – dla mężczyzn o większej wadze.
  Kolejną cechą charakteryzującą rękawice jest materiał z którego zostały wykonane. Cecha ta przekłada się na komfort i okres użytkowania rękawic bokserskich. W naszej ofercie dostępne są rękawice wykonane ze skóry syntetycznej – modele podstawowe i bardziej zaawansowane, lub naturalnej (wytrzymalszy, „oddychający” i przyjemniejszy w dotyku materiał). Wysokiej jakości rękawice sparingowe wykonane z użyciem nowoczesnych materiałów syntetycznych mogą jednak charakteryzować się równie wysoką żywotnością i wytrzymałością jak rękawice wykonane ze skóry naturalnej. Przykładem takich rękawic mogą być droższe modele rękawic firmy Venum.
  Aby zwiększyć komfort i długość użytkowania rękawic zachęcamy do dbania o nie poprzez stosowanie bandaży (oprócz zabezpieczenia dłoni pochłoną pot), oraz regularne wietrzenie po treningach, korzystanie ze środków przeznaczonych do odświeżania rękawic - pochłaniaczy wilgoci, czy środków antybakteryjnych.
  Polityka prywatności i plików cookies dla serwisu SAMURAJ.net.pl ? [x] Zamknij
  Pokaż pełną wersję strony