Witamy w naszym sklepie Zaloguj się lub Zarejestruj

Telefon: 61 85 30 725, 502 020 166

Artykuły do sztuk i sportów walki

Kategorie

Produkty z aprobatą

Producenci


  Recenzje

  Ostatnio dodane

  KENDO, IAIDO

   

  KENDO i IAIDO są japońskimi sztukami walki mieczem, wywodzącymi się bezpośrednio z bojowej szermierki samurajskiej (kenjutsu).

   


   
  Zarówno w kendo jak i w iaido stosuje się podobne ubiory treningowe, na które składają się spodnie hakama oraz bluza keikogi (kendogi lub iaigi) w kolorach granatowym, czarnym lub białym, a także pas obi.
  Zawodnicy kendo używają do walki bambusowych mieczy shinai oraz zestawu ochraniaczy zwanego bogu lub kendogu (zbroja do kendo) i bawełnianej chusty tenugui. Ponadto do treningu kendo kata stosuje się drewniane miecze bokuto i kodachi
  W treningu iaido używane są miecze metalowe zwane iaito, a także miecze drewniane (boken) i inne akcesoria, takie jak taśma sageo, pas iaiobi czy plastikowa pochwa do miecza (saya). 


  Podkategorie  Sortuj:

  BOKEN CZERWONY DĄB Z TSUBĄ

  85,00 zł

  BOKEN Z TSUBĄ I OPLOTEM

  89,00 zł

  CZARNY BOKEN Z TSUBĄ I OPLOTEM

  89,00 zł

  BOKEN CZERWONY DĄB Z TSUBĄ (BOKKEN KWON)

  119,00 zł

  BOKEN DĘBOWY Z TSUBĄ

  95,00 zł

  BOKEN Z TWORZYWA

  69,00 zł

  POCHWA (SAYA) DO BOKENA

  35,00 zł

  KODACHI CZERWONY DĄB Z TSUBĄ (KWON)

  75,00 zł

  TANTO BIAŁY DĄB FUJIMAE

  36,00 zł

  TANTO CZEWONY DĄB FUJIMAE

  36,00 zł

  SUBURI BOKEN

  83,00 zł

  Boken to rodzaj długiego miecza wykonanego z drewna i używanego w treningu kenjutsu, aikido, iaido, kendo oraz we wszystkich innych systemach wywodzących się z tradycyjnej japońskiej szermierki.
  Oferowane przez nas bokeny wykonane są z czerwonego bądź białego dębu a także z klejonych listew bambusa. Ich długość to ok. 102-103 cm (wersja juniorska od 80 do 92cm). Wszystkie bokeny sprzedajemy z plastikową tsubą w zestawie. Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia plastikowej pochwy do bokena – saya czy specjalistycznego suburi boken.
  W naszym sklepie dostępne są również drewniane krótkie miecze kodachi, z tsubą w zestawie (posiadamy wersje o podstawowej i wysokiej jakości), a także drewniane noże tanto. Do przechowywania broni treningowej polecamy pokrowce.
   
  Polityka prywatności i plików cookies dla serwisu SAMURAJ.net.pl ? [x] Zamknij
  Pokaż pełną wersję strony