Witamy w naszym sklepie Zaloguj się lub Zarejestruj

Telefon: 61 85 30 725, 502 020 166

Artykuły do sztuk i sportów walki

Kategorie

Produkty z aprobatą

Producenci


  Recenzje

  Ostatnio dodane

  TAEKWONDO

   

  TAEKWONDO jest sportem narodowym i jednocześnie tradycyjną sztuką walki Korei. Pierwotnie system został skodyfikowany dla celów wojskowych, jednak z czasem stał się dyscyplina sportową.  Taekwondo jest walką bez użycia broni, charakteryzuje się dużą ilością wysokich kopnięć. W chwili obecnej funkcjonują dwie wiodące federacje: ITF (International Taekwon-do Federation) oraz WTF (World Taekwondo Federation), która w 2000 r. wprowadziła taekwondo do grona dyscyplin olimpijskich.

   


   

  Zawodnicy używają ubioru w kolorze białym, składającego się ze spodni i bluzy (dobok), który przewiązany jest pasem w kolorze odpowiadającym umiejętnościom ćwiczącego. Dla potrzeb treningu oraz walki punktowanej stosuje się ochraniacze: na dłonie, stopy, przedramiona, golenie, głowę, tułów (hogo) oraz strefę krocza (suspensoria). Przyrządy treningowe stosowane w taekwondo, to worki, tarcze oraz charakterystyczne dla tej dyscypliny tzw. packi do kopnięć i deski do wielokrotnego łamania.  Podkategorie  Sortuj:

  OCHRANIACZE STÓP DO TAEKWONDO - ADIDAS

  129,00 zł

  OCHRANIACZE NA STOPY PROFILOWANE PU

  109,00 zł

  OCHRANIACZE NA STOPY ANATOMIC - KWON

  159,00 zł

  OCHRANIACZE NA STOPY VENUM CHALLENGER

  159,00 zł

  SKÓRZANE OCHRANIACZE STÓP MASTERS

  139,00 zł

  OCHRANIACZE STÓP MASTERS

  89,00 zł

  W sportach, w których dozwolone jest zadawanie kopnięć, stopy jak i golenie szczególnie narażone są na odniesienie kontuzji. Aby temu zapobiec stosuje się różnorodne ochraniacze tych powierzchni uderzeniowych. W naszej ofercie posiadamy zróżnicowane budową ochraniacze stóp, zaprojektowane z myślą o różnych sportach i sztukach walki. Dla trenujących Taekwondo Olimpijskie proponujemy lekkie, anatomicznie dopasowane, wykonane z cienkiej, amortyzującej siłę uderzeń pianki EVA ochraniacze na stopy firm Kwon, Adidas czy Tusah. Trenujący kickboxing czy Taekwondo ITF powinni zapoznać się z pełniejszymi ochraniaczami na stopy. Tzw. kopacze są grubsze i osłaniają stopę, łącznie z powierzchniami bocznymi oraz piętą. 
   
  Polityka prywatności i plików cookies dla serwisu SAMURAJ.net.pl ? [x] Zamknij
  Pokaż pełną wersję strony