Witamy w naszym sklepie Zaloguj się lub Zarejestruj

Telefon: 61 85 30 725, 502 020 166

Artykuły do sztuk i sportów walki

Kategorie

Produkty z aprobatą

Producenci


  Recenzje

   SUBURI BOKEN

   83,00 zł

  Ostatnio dodane

  TAEKWONDO

   

  TAEKWONDO jest sportem narodowym i jednocześnie tradycyjną sztuką walki Korei. Pierwotnie system został skodyfikowany dla celów wojskowych, jednak z czasem stał się dyscyplina sportową.  Taekwondo jest walką bez użycia broni, charakteryzuje się dużą ilością wysokich kopnięć. W chwili obecnej funkcjonują dwie wiodące federacje: ITF (International Taekwon-do Federation) oraz WTF (World Taekwondo Federation), która w 2000 r. wprowadziła taekwondo do grona dyscyplin olimpijskich.

   


   

  Zawodnicy używają ubioru w kolorze białym, składającego się ze spodni i bluzy (dobok), który przewiązany jest pasem w kolorze odpowiadającym umiejętnościom ćwiczącego. Dla potrzeb treningu oraz walki punktowanej stosuje się ochraniacze: na dłonie, stopy, przedramiona, golenie, głowę, tułów (hogo) oraz strefę krocza (suspensoria). Przyrządy treningowe stosowane w taekwondo, to worki, tarcze oraz charakterystyczne dla tej dyscypliny tzw. packi do kopnięć i deski do wielokrotnego łamania.  Podkategorie  Sortuj:

  HOGO DWUSTRONNE TKD WT KWON - COMPETITION

  169,00 zł

  HOGO DWUSTRONNE TKD WT WACOKU

  179,00 zł

  DWUSTRONNY OCHRANIACZ TUŁOWIA DAX

  169,00 zł

  OCHRANIACZ TUŁOWIA KOREA WT - KWON

  220,00 zł

  HOGO ADIDAS DWUSTRONNE WT

  239,00 zł 191,20 zł

  HOGO DZIECIĘCE ADIDAS WT

  199,00 zł

  Ochraniacz tułowia to rodzaj kamizelki ochronnej, zakładanej na korpus, która dzięki zastosowanemu wypełniaczowi skutecznie amortyzuje siłę uderzenia. W zależności od wymagań danej federacji, bądź stylu poszczególne rodzaje różnią się między sobą. Oferowane w naszym sklepie hogo – czyli ochraniacze tułowia do taekwondo chronią brzuch, klatkę piersiową, boki ciała, obojczyki i częściowo plecy, zapewniając wysoką mobilność.  Te dwustronne ochraniacze (dla rozróżnienia zawodników, można założyć na niebieską lub czerwoną stronę), sprawdzą się także w treningu karate kontaktowego.  Z kolei dla karate WKF charakterystycznym ochraniaczem jest tzw. „żółwik”, czyli znacznie cieńszy ochraniacz tułowia zakładany pod karategi (w tym zakresie proponujemy produkty marki Tokaido). 
  W naszej ofercie znajdziecie Państwo także ochraniacze adresowane do trenera, mogące pełnić funkcję tarczy treningowej, oraz specjalistyczne kamizelki ochronne do KALI lub innych sztuk walki, w których używa się pałek treningowych typu eskrima. 
  Polityka prywatności i plików cookies dla serwisu SAMURAJ.net.pl ? [x] Zamknij
  Pokaż pełną wersję strony