Witamy w naszym sklepie Zaloguj się lub Zarejestruj

Telefon: 61 85 30 725, 502 020 166

Artykuły do sztuk i sportów walki

Kategorie

Produkty z aprobatą

Producenci


  Recenzje

  Ostatnio dodane

  TAEKWONDO

   

  TAEKWONDO jest sportem narodowym i jednocześnie tradycyjną sztuką walki Korei. Pierwotnie system został skodyfikowany dla celów wojskowych, jednak z czasem stał się dyscyplina sportową.  Taekwondo jest walką bez użycia broni, charakteryzuje się dużą ilością wysokich kopnięć. W chwili obecnej funkcjonują dwie wiodące federacje: ITF (International Taekwon-do Federation) oraz WTF (World Taekwondo Federation), która w 2000 r. wprowadziła taekwondo do grona dyscyplin olimpijskich.

   


   

  Zawodnicy używają ubioru w kolorze białym, składającego się ze spodni i bluzy (dobok), który przewiązany jest pasem w kolorze odpowiadającym umiejętnościom ćwiczącego. Dla potrzeb treningu oraz walki punktowanej stosuje się ochraniacze: na dłonie, stopy, przedramiona, golenie, głowę, tułów (hogo) oraz strefę krocza (suspensoria). Przyrządy treningowe stosowane w taekwondo, to worki, tarcze oraz charakterystyczne dla tej dyscypliny tzw. packi do kopnięć i deski do wielokrotnego łamania.  Podkategorie  Sortuj:

  SUSPENSOR MĘSKI OVERLORD CZARNY

  37,00 zł

  SUSPENSOR MĘSKI FUJIMAE BASIC

  33,00 zł

  SUSPENSOR MĘSKI KWON ECONOMY

  42,00 zł

  SUSPENSOR Z TWORZYWA CHRONIĄCY PODBRZUSZE

  97,00 zł

  SHOCK DOCTOR SUSPENSOR BIOFLEX

  109,90 zł

  SUSPENSOR SHOCK DOCTOR ULTRA CARBON FLEX

  155,00 zł

  SUSPENSOR DAMSKI KWON CE

  73,00 zł

  OCHRANIACZ KROCZA MASTERS LADY

  69,00 zł

  W zależności od rodzaju sportu lub sztuki walki stosowane są różne wersje suspensora. Tam, gdzie uderzenie w krocze nie jest intencjonalne, a zagrożenie niebezpiecznej kontuzji wydaje się stosunkowo nieduże, doskonale sprawdzają się ochraniacze mniejszych rozmiarów. Wykonane z twardego, sztywnego plastiku, wykończonego dla wygody i bezpieczeństwa amortyzującą siłę uderzenia gumą, noszone w specjalnym rodzaju bielizny wydają się być dobrym rozwiązaniem dla trenujących sporty i sztuki walki mężczyzn. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wiele tego typu konstrukcji, różniących się  grubością i sztywnością plastikowej miseczki, zastosowanymi dodatkowymi komponentami, czy też wzmocnieniami. Modele tego typu doskonale sprawdzą się w karate, kickboxingu czy mma, zapewniając dobrą ochronę i sporą swobodę ruchów. W naszej ofercie posiadamy również dedykowany muay thai, tradycyjny model metalowego ochraniacza krocza czy ochraniacze z akceptacją poszczególnych federacji karate (WKF) bądź taekwondo (WT).
  Trenującym krav maga, lub inne systemy samoobrony, ze względu na powszechność technik kierowanych w okolicę krocza proponujemy suspensory bardziej rozbudowane. Zastosowanie ochraniacza krocza o masywniejszej konstrukcji, wraz z częścią chroniącą podbrzusze wydają się być korzystniejsze. Tracimy na mobilności i wygodzie, zyskując na bezpieczeństwie. W naszej ofercie dostępne są również ochraniacze krocza przeznaczone dla kobiet, różniące się wielkością chronionej powierzchni podbrzusza.
  Polityka prywatności i plików cookies dla serwisu SAMURAJ.net.pl ? [x] Zamknij
  Pokaż pełną wersję strony