Witamy w naszym sklepie Zaloguj się lub Zarejestruj

Telefon: 61 85 30 725, 502 020 166

Artykuły do sztuk i sportów walki

Kategorie

Produkty z aprobatą

Producenci


    Recenzje

    Ostatnio dodane

    KARATE, KOBUDO

    KARATE i KOBUDO powstały w oparciu o dawne systemy walki wręcz mieszkańców Okinawy i okolicznych wysp. Karate jest systemem walki bez użycia broni, bazującym na blokach i uderzeniach wykonywanych rękami i nogami. Natomiast kobudo opiera się na wykorzystaniu różnego rodzaju broni, wywodzącej się z przedmiotów codziennego użytku czy narzędzi rolniczych.

     


     

    Współcześnie funkcjonuje wiele odmian karate, często praktykowanych w połączeniu z kobudo. W większości systemów trenujący używają podobnych ubiorów treningowych (karategi) oraz systemu oznaczania stopni za pomocą koloru pasa (obi). Podczas treningów stosuje się rozmaite przyrządy treningowe, takie jak: makiwary, worki, tarcze, łapy trenera, gruszki i piłki treningowe, a także sprzęt ochronny: kaski, napięstniki, ochraniacze goleni i stóp, tułowia, zębów itd. Dodatkową kategorię stanowi broń treningowa: kij (bo), nunchaku, tonfa i sai.

     



    Podkategorie



    Sortuj:

    TABI ZE SKÓRZANĄ PODESZWĄ CZARNE

    od 109,00 zł

    Tabi

    W tej kategorii znajdziesz tabi do treningu sztuk walki, czyli tradycyjne japońskie obuwie z rozdzielonym dużym palcem. Tabi sa wybierane przez osoby trenujące m.in. aikido, iaido, kenjutsu, kyudo, ninjutsu oraz inne dyscypliny, w których liczy się wygoda, stabilność i dobre czucie podloża. Charakterystyczna konstrukcja z oddzielonym paluchem poprawia dopasowanie do stopy i wspiera naturalną pracę stóp podczas ruchu.

    W ofercie Samuraj znajdziesz model tabi marki Hokkaido.

    Najczęstsze pytania

    Co to są tabi?

    To tradycyjne japońskie skarpety lub lekkie obuwie z rozdzielonym duzym palcem, stosowane w wielu sztukach walki oraz jako element tradycyjnego stroju.

    Do czego służą tabi?

    Tabi poprawiają komfort treningu, wspierają naturalne ułożenie stopy i pomagają zachować dobre czucie podłoża podczas ćwiczen.

    W jakich sztukach walki używa się tabi?

    Najczęściej w aikido, iaido, kenjutsu, ninjutsu, kyudo i innych dyscyplinach nawiązujacych do tradycji japońskiej.

    Jak dobrać rozmiar tabi?

    Najlepiej kierować się długością stopy i tabelą rozmiarów.

    Nie wiesz, co wybrać? Zadzwoń pod 502 020 166 lub odwiedź nasz sklep stacjonarny w Poznaniu (Pl. Kolegiacki 9) — doradzimy i pomożemy dobrać rozmiar. Wysyłka zamówień w 1–3 dni robocze (chyba, że w karcie produktu podany jest inny termin).

     

     

     

    Polityka prywatności i plików cookies dla serwisu SAMURAJ.net.pl ? [x] Zamknij
    Pokaż pełną wersję strony