Witamy w naszym sklepie Zaloguj się lub Zarejestruj

Telefon: 61 85 30 725, 502 020 166

Artykuły do sztuk i sportów walki

Kategorie

Produkty z aprobatą

Producenci


  Recenzje

  Ostatnio dodane

  KENDO, IAIDO

   

  KENDO i IAIDO są japońskimi sztukami walki mieczem, wywodzącymi się bezpośrednio z bojowej szermierki samurajskiej (kenjutsu).

   


   
  Zarówno w kendo jak i w iaido stosuje się podobne ubiory treningowe, na które składają się spodnie hakama oraz bluza keikogi (kendogi lub iaigi) w kolorach granatowym, czarnym lub białym, a także pas obi.
  Zawodnicy kendo używają do walki bambusowych mieczy shinai oraz zestawu ochraniaczy zwanego bogu lub kendogu (zbroja do kendo) i bawełnianej chusty tenugui. Ponadto do treningu kendo kata stosuje się drewniane miecze bokuto i kodachi
  W treningu iaido używane są miecze metalowe zwane iaito, a także miecze drewniane (boken) i inne akcesoria, takie jak taśma sageo, pas iaiobi czy plastikowa pochwa do miecza (saya). 


  Podkategorie  Sortuj:

  SHINAI

  od 105,00 zł

  TSUBA I DOME DO SHINAI

  6,00 zł

  Shinai to miecz treningowy do kendo, wykonany ze specjalnie dobranych i połączonych listew bambusowych, zapewniających odpowiednią sprężystość i wytrzymałość. Dobór odpowiedniego rozmiaru shinai (różne długości i wagi) uzależniony jest od wieku oraz płci trenującej osoby.
  W sklepie Samuraj oferujemy szeroką gamę modeli shinai (podstawowych, o przesuniętym środku ciężkości czy posiadających owalną rękojeść), przeznaczonych zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych adeptów kendo  - dzieci, młodzieży, dorosłych kobiet i mężczyzn. Do przechowywania broni treningowej polecamy pokrowce.
  Polityka prywatności i plików cookies dla serwisu SAMURAJ.net.pl ? [x] Zamknij
  Pokaż pełną wersję strony